Three- Stewart Raffill (2006)


Untitled-1_2.jpgThree arrive. Only two survive.

Böyle buyurmuşlar filmin özeti için. Three 2006 yılında yapılmış en vasat filmlerden biri olabilir, gerçi sahnelere bakınca Türkiye'de vizyona girip girmeyeceğinden biraz şüpheliyim. Bol bol +18 sahnesi vardı hiç de masum ve estetik sayılabilecek türden sahneler de değildi. Bile bile zaman kaybedeyip, biraz da güneş, kum, deniz, bikini göreyim diyen varsa izleyebilir...

Buradan sonra filmi izlemeden okursam keyfim kaçar diyenler okumasın lütfen...

4 arkadaş (2'si evli) yat gezisine çıkarlar, yatta görevli genç çocuk saçma sapan bir meseleden arıza çıkartır ve elindeki havluyu fırlatırken ocağa düşürür, koskoca yatı yakar. Gencin, bir kızla aşk meselesi vardır, kafası bozuktur ve kız da bu sırada çocuğa büyü yapmakla meşguldur evinde. Yatın sahipleri bir sandala, misafir 4 arkadaş da başka bir sandala geçer, uzaklaşmaya çalışırlar. Akşam fırtına kopar, sandal dağılır ve millet birbirinden ayrılır. Başroldeki esas kızımız Jennifer (Kelly Brook) sabahleyin sahile vurur. Yangına sebep olan gencimiz bulur kızı. ( Manuel oluyor bu gencin adı)

2 gün boyunca Manuel ve Jennifer hayatta kalmaya çalışırlar. Gören de çok zorluk çekiyorlar zanneder! Denize birlikte çıplak girmek mi dersiniz, türlü cilveleşmelerle yakınlaşmalar mı dersiniz... Çok zorluk çekerler çok... Ertesi sabah Manuel balık tutmak için gittiği bir köşede Jennifer'ın kocasını bulur.(Billy Zane adamı Jack rolünde) Kocasını kıyıya getirirler, adam bir kaç saat uyuyup kendine geldiğine, ne iş lan 2 gündür burada ne yapıyorsunuz siz? diyerek kıskanır ve çemkirir. Jennifer, aralarında bir şey olmadığını söyler ancak Manuel gencine de pas vermekten geri kalmaz. Kocası Manuel ile görüşmemesi için elinden geleni yapar ama sonuç olarak Manuel ve Jennifer birlikte olurlar.

Kocası, evde büyü yapan büyücü kızın da manevi desteği ile (!) Manuel'i öldürür ormanda, karısını alır sahildeki kulübeye geri döner. Balık tutmaya giderken, çevre yerlileri Jennifer'ı bulur kendi teknelerine alırlar, kadın da geri dönebilmenin ve kocasını orada bırakmanın coşkusu ile denizde balık avlamaya çalışan kocasına "bay bay şekerim" şeklinde el sallar, film sona erer.

Bu film nedir ne değildir? Ne anlatılmak istenmiştir? Ya da yönetmenin hayatında buna benzer bir boynuzlanma durumu mu oluşmuşturki hıncını alamayıp film yapmıştır?

Filmden saçmalıklar;
1- Yat gezisi esnasında kocasına deli gibi aşık görünen Jennifer, 2 gün içinde ne olmuştu da kocasına düşman kesilmişti? Adamın, karısını bir genç ile birlikte görmesi yüzünden kıskanması doğal değil midir hem de adamın gözü önünde inceden fingirdeştikleri halde?

2- Billy Zane yani esas koca neden kötü bir adammış gibi lanse edilmeye çalışıldı film boyunca? Her tür cilveleşmeden vazgeçmeyen karısını kıskanan bir adam normal değil midir? Film boyunca adi, pis, eşşek, kötü adam yaftası neden takılmıştır bu adama?

3- Sahilde, Manuel, hatuna tecavüz etmeye kalkarken, hatunun yalancıktan itiraz edip sonra hemen kabul edip, ardından kocasına "beni elinde tutmayı bilseydin" diyerek zeytinyağı gibi üste çıkması hatta daha da abartıp kabul etmeseydim seni öldürecekti senin için yapmak zorunda kaldım (!) demesi de yönetmenin "Kadınlar şeytandır" mesajına mı hizmet ediyordu?

4- Ormanda Jack, Manuel'e saldırırken büyücü kızın voodoo büyülerinin etkisi neydi? Başta bir kere büyü sahneleri gösterdik, sonunda da bağlamamız lazım diyerek mi oraya sıkıştırıverdiler. Gün boyu Jennifer ve Manuel cilveleşirlerken neredeydi bizim büyücü hatun? Neden etki etmedi o zaman büyüler?

Boş bir filmdi, kaldıkları adadaki görüntüleri izlemek, deniz manzarası seyretmek güzeldi. Bu arada olur olmaz yerde Jennifer'ın göğüslerine odaklanmış yönetmen. Bol bol onları da izledik ama sırf o sahneler yüzünden bile Türkiye'de vizyon yüzü göremeyecek filmlerden biri olacak. Gerçi, izlemeyene bir şey kaybettireceği de yok ya...
| gamzeK | 29-Temmuz-2006 Cumartesi|

YORUMLARINIZ
-------------------------------------------------------------------------------


Ad Soyad
E-Mail
Yorum

-------------------------------------------------------------------------------
 
 

     | Ana Sayfa | Blog | Nedir Bu | Yönetmenler | Filmler | Kimdir bu |