Kyle XY- Eric Bress/ J. Mackye Gruber (2006)


kylexy.jpgLost'tan arta kalan zamanlarda ne izlesek ne izlesek diye tepinirken Kyle XY'yi bulduk. (Aslında Dexter'a başlamıştık fakat hiç mi sarmadı) Kyle XY, Eric Bress ve J. Mackye Gruber gibi 2 baba adamın elinden çıkma bir dizi. İkisi de yine ortaklaşa biçimde The Butterfly Effect'in yönetmenliğini yapmıştır ve Final Destination'ın ikinci serinin senaryosunu da yazmışlardır. (Birbirilerinden ayrılamıyorlar)

Gelelim Kyle XY'e... İlk sezonu bitirip ikinci sezonun 10 bölümünü falan izledim (sanırım 10'da kaldım tam hatırlamıyorum) Başlarda oldukça ilgi çekici iken git gide salak teenager maceralarına dönen dizi beni iyice tiksindirdi. İlk sezon heyecan dozu oldukça iyi ayarlanmıştı ve git gide tüm karakterleri tanıdık, kim nedir necidir öğrendik... Ama sanırım gerek Kyle'nin yaşı yüzünden gerekse oynayan oyuncuların %90'ının 18'lik tikky olmasından ötürü, dizi resmen işkence haline geldi.

Şimdi başlayalım.... Adam Baylin, deli öpmüş adamın biri, Kyle'i yaratıp çok iyi bir halt ediyor. XY genlerle ilgili mesele. Araştırmaları yürüten şirket, Kyle'nin tüm bilgileri beynine aktarması yüzünden onu yoketme derdindedir. Kyle, tüm süper gücü ve tüm süper saflığı ile normal dünyaya düşer ve onu ıslah evine alırlar. Islah evinin terapisti cici annemiz, Kyle'nin özel olduğunu hisseder ve evinde misafir etmek ister. Kyle, bu aileyle yaşamaya başlar ve hatta resmen oğulları olur. Kyle, her bir şeyi özel, süper bir çocuktur fakat normal yaşama da uyum sağlamaya meyillidir. Normal yaşama öyle bir uyum sağlarki, aşık olur, kavga eder, ağlar, güleri sıçar falan.... Bu uyum da diziyi bombok bir hale getirir.

İnsanüstü yeteneklere sahip bir çocuğun maceralarını izlemeye koyulmuşken bir de baktıkki Kyle aşık oldu, öteki ona küstü, diğeri ötekiyle barıştı... Kim kimi öptü, kimin sevgilisi kimle neden aldattı, o onun elini tuttu, diğeri ötekinin saçını çekti... Kyle resmen "Küçük Emrah" oldu,  diziyi de Beverly Hills'e (Evimiz Hollywoodda) çevirdiler. Ve ikinci sezonu izlerken resmen kusacak hale geldim. Özellikle de Kyle'in dişi klonu Jessi XX de gelince tam oldu!

Hayır, tüm önyargıları bırakıp, haydi "heyyo heyoo" diye izleyelim diziyi? Olmuyor! Kyle, sürekli olarak küçük emrah gibi "ters V" kaşlarla geziniyor, diğer gençler "çok önemli sorunlarıyla" boğuşuyor. Adam süper güç, illaki atraksiyon bekliyorsun. Bu potansiyeli "kızı ne zaman öpeceğim" diye harcamasına sinir oluyorsun! Baş salağımız Kyle, kafayı kullansa, olmayan göbek deliğindeki zeytini Paris Hilton'a yedirtecek, haberi yok....

Sıkıldım ben bu ergen muhabbeti dizisinden.

kyleaile.jpg

BURADA BAKIŞLARA DİKKAT!

kylexy2.jpg

kucukemra.jpg

kyleemrah.jpg
| gamzeK | 08-Ekim-2007 Pazartesi|

YORUMLARINIZ
-------------------------------------------------------------------------------


Ad Soyad
E-Mail
Yorum

-------------------------------------------------------------------------------

BERKAY ÖZTAN
| 27-Ocak-2008 Pazar

Yorumlar süper yaa... kutluyorum seni ...çok başarılısın...

-------------------------------------------------------------------------------

Kotan Tosi
| 31-Mart-2008 Pazartesi

Guzel benzetme hoca :))
Ayni fikirdeyim...


------------------------------------------------------------------------------- 
 

     | Ana Sayfa | Blog | Nedir Bu | Yönetmenler | Filmler | Kimdir bu |